RSS
niedziela, 10 maja 2009

Niniejszy blog powstał by zpoznac lekarzy i masazystów z nowym bioelektronicznym podejsciem do masazu.

autor dołozył przez 10 lat badan nad metoda  staran by poznac wszelkie mozliwe aspekty opracowanej metoy. informacje zawarte tutaj sa z koniecznosci fragmentaryczne i bez kontaktu bezposredniego i bezposredniej nauki masazu od autora, ator uchyla sie od odpowiedxzialnosci gdyby ktos samodzielnie probował stosowac opisane techniki załozenia teoretyczne. 

kontakt z autorem : jerzy.cze@wp.pl

Jak słusznie stwierdzil prof Sedlak w wystapienie 1982 roku na kongresie akupunktury by akupunktura i medycyna chińska zostala przyjeta przez zachodnia medycyne nie wystarczy tylko jej praktykowanie i opis skutecznie wyleczonych nia pacjentów. potrzebne jest wytłumaczenie teaoretyczne akupunktury i wg niego takie wytłumaczenie może dac Bioelektronika.

Dla tego od 10 lat rozwazam teorotycnzie i praktycznie mozliwosci wytłumaczenia zjawisk zwiazanych z masazem poprzez Bioelektronike. 

 

Wydaje mi sie tez że wiele twierdzen medycyny chinskiej uznanych od 5000lat np. cykl 5 zywiołów w pracy organów moze znalesc potwierdzenie  we wspólczesnychodkryciach medycyny np. badania 1934 ukladów enzymatyczno -hormonalnych jak np ukladu renina -angiotensyna.

 Wg mnie uklad renina-angiotensyna potwierdza poglady medycyny chinskiej na zaleznośc 'energetyki wetroby od energetyki nerek oraz serca od energetyki watroby.

Renina

Renina bowiem (wytwarzana głownie w komórkach aparatu klebuszkowego nerek)  jej syntez a i wydzielanie sa regulowane przez zmiany cisnienia transmuralnego w tetniczce nerkowej oraz zmniany stezenia sodu w komórkach plamki gęstej.w aparaci eprzykłebuszkowym nerek. wydzielanie reniny wzrasta podczas.zmniejszania , a maleje podczas zwiekszania zawartosci sodu w tych komorkach. w zwiazku z tym jest ono obnizane podczas diety bogato sodowej i wzrasta podczas diety ubogosodowej , ktora prowadzi do do ładunkku filtrowanego sodu 9 na+ ) w moczu dopływajacym do dysta lnej czesci nefronu.

 Angiotensynogen

 Substratem reniny jest angiotensynogen (Agt)  ktorego głownym miejscem syntezy sa komórki watroby.Estrogeny , glikokotykody i hormony tarczycy zwiekszaja wydzielanie wydzielanie Agt zarówno w watrobie jak i w innych narzadach. zmniejszenie zasobów sodu w organizmie powoduje wzrost syntezy Agt w sercu i nerkach.

działanie angiotensynnaczyniozwezajace  na układ krazenia 

Angiotensyna ( Ang II) wywiera bezposredni  dorazny wpływ na napiecie mięsni gładkichnaczyn, odgrywajac istotna role w regulacji całkowitego oporu obwodowego i dystrybucji przepływu w poszczególnych obszarach ukladu krazeniapowodujac zwezenie nazyn. 

przy dlugo trawlym dzialaniu Ang II docierajac do serca moze spowdowac zwłuknienie przestrzeni śródmiaszowej prowadzac do usztywnienia scian komór, zmniejszając i ch podatnosc i sprawnosc rozkurczowa. wydzielana w wiekszych ilosciach ang II moze wywierac dzialaniepromiazdzycowe.

Aldo steron

głownym zródłem aldo steronu w organizmie sa nadnercza. 

 

czym rózni sie masaz akupresurowo limfatyczny od klasycznego drenazu limfatycznego

Wikopedia

Drenaż limfatyczny jest jednym z działań fizjoterapeutycznych. Za pomocą rąk terapeuty lub innych urządzeń do tego celu stworzonych, usprawniane jest krążenie limfy. Tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Za twórcę drenażu limfatycznego uważa się Emila Voddera, duńskiego lekarza. Drenażu używa się z powodzeniem nie tylko jako masaż ogólny, ale też jako zbieg kosmetyczny twarzy. Jest leczeniem wspomagającym przy amputacji piersi, czyli mastektomii. Niekiedy, do drenażu limfatycznego, można użyć specjalnego rodzaju plastrowania - kinesiotapingu.

Opisana na tej stronie metoda autorska "MASAZU AKUPRASOROWO-LIMFATYCZNEGO" od masażu klasycznego oraz klasycznego Drenazu Limfatycznego że zostala ona oparta na bioelektronicznej analizie zasad tradycyjnej chinskiej medycyny i akupunktury oraz akupresury.

Metoda ta powstała w 1999 r i przez 10 lat jest doskonalona przez autora.

Punktem wyjscia do jej konstrukcji była definicja bielektroniczna organizmu zywego jaka podał prof Sedlak w 1967 roku formułujac podstawy teoretyczne do powstania nowej dziedziny nauki biologi - BIOELEKTRONIKI:

 

ORGANIZM ZYWY JEST TO UKŁAD ENERGETYCZNY Z POWIERZCHNIOWYM ZAGESZCZENEIM ELEKTRONÓW ( ELEKTROSTAZA) .

Ta definicja doskonale odpowiada twierdzeniu chińskiej medycyny i kosmetologi , że wyglad naszej skóry i aktywnosć lini i punktow akupunktury na powierzchni naszej skóry jest wiernym odbiciem tego co sie dzieje wewnatrz organizmu- a poprzez harmonizacje przepływów "energi cji  "chi"" ( biolektronicznie okreslilibysmy; parametry przewodniości elektrycznej i pojenosci skóry) w tych punktach mozna skutecznie poprawiac funkcjonowanie niedomagajacych organów  wewnętrznych.

sformułowanie teaori biolektroniki i opis zycia jako zjawiska energetycznego  zachodzacego w białkowych pólprzewodnikachpozwala zastoswac znane prawa i zaleznosci z dziedziny elektroniki czy elektrostatyki do wyjasnienia funkcjonowania i patologii chorób organizmu zywego.

wg atura metody oto nastepujace wnioski praktyczne płynace z definicji organizmu zywego prof Sedlaka:

1. w stanie zdrowia na powierzchni skóry powinien wystepowac ładunek ujemny, pojawienei sie zas ładunku dodatniego bedzie sygnalizowane przez uklad nerwowy jako pojawienie sie bólu oraz zaburzeń krażenia (obrzeki limfatyczne)gdyz kwasy tłuszczowe zawarte w limfie to czastki w ktorych cała masa skoncentrowana jest w ujemnie naładowanej "reszczie kwasowej", a gdy stan ten tra permanentnie, bedzie prowadzic do powstawania zwyrodnień - zwapnień gdyz zastój  ujemnie  naładowanych reszt kwasowych bedzie przyciagac w to miejsce czastki wapnia  ktore beda sie wytracac w poztaci np szczawainów i moczanów wapnia  .

2. stan stresu oraz intensywnej pracy umysłowej bedzie wytwarzac ładunki dodatnie na powierzchni skóry - gdzyz przewodzenei w ukladzie nerwowym jest przewodzenim jonów dodatnich Na +

3.jedyny sposób usuniecia ze skory i z "elektrostazy" nadmiaru ładunkow dodatnich to skierowanie ich np przez masaz do palców rąk i nóg ( wynika to z prawagestosci rozkładu ładunku na powierzchni w zaleznosci od promienia przekroju)...czyli dokladnie odwrotnie niz uwaza sie w masazu klasycznym i niz wynika to z kierunkow drenazowych, dla tego ze masaze te widza problem jedynie objawowo a nie przyczynowo.

4. skuteczny i dajacy trwały , a nie tyko chwilowy efekt drenaz limfatyczny (oczywiscie w kierunkach proksymalnych do węzłow chłonnych pachowych i pachfinowych )musi byc w takim razie poprzedzony bardzo dokladnycm usunieciu ładunków dodatnich przez akupresure, akupunkture  lub masaz w kierunkach dystalnych do palców.

5. to samo dotyczy mobilizacji stawowych i pracy z kręgosłupem.

 

Przyklady nadzwyczaj skutecznego zastosowania metody:

1. Haluksy ( paluchy koslawe)

a. objawy; zapalenei kaletki maziowej stawu sródstopno-paliczkowatego pierwszego tworzy bolesne i czesto utrudniające chodzenie 9 a take dobor butow)  uwypuklenie u podstawy palucha.

 b. przyczyna: wykoslawienie palucha wynika z nieprawidlowego ustawienia kosci sródstopia w stosunku do kosci palca. zamiast stabilnego połączenia konców obu kosci w lini prostej łacza sie one pod pewnym kątem .w miare czasy w kutek ucisku obówia wytwarza sie stan zapalny wypełninej płynem poduszeczki - kaletki maziowej ktora pełni funkcje amortyzujaca. staw ulega bolesnemu obrzekowi w miare twania tego stanu na kosci pojwia sie i powieksza narosl  osteofitów ( egzostaoza) a sciegan sztywnieja i ulegaja skróceniu powodujac poglebienie dolegliwosci .

c; propozycje lekarzy i medycyny akademoickiej;

1. w wczesnym stadium wkladki korygujace pomiedzy paluch i drugi pale oraz osłaniajjace zmienina kaletke stawowa.

efekt: wkladki są klopotliwe a skutecznosc znikoma.

2. operacja metoda np. plastyki stawu metoda Kellera 

na czym polega operacja: 

-narosl zostaje scieta wraz z kawalkiem kosci

-kaletka zostaje usunieta

-paliczek zostaje skrócony w efekcie w wolnej przestrzeni powstaje " pseudo staw" ( bez wiezadeł i kaletki maziowej)

 Czas rekonwalescencji do ok 2 miesiecy. nodga z pseudo stawem nie ma juz pełnej naturalnej sprawnosci.

Mozliwe sa nawroty - dalsze skracanie sie ściengien.

 

Postepowanie w maszu akupresurowo-limfatycznym .

1. masaz powinien trwac 2 godziny ( 1 godzina masaz całkowity 1 gdz praca manualna z e stopa z haluksem)  za kazdym razem 

powinien byc powtarzany co miesiac ( lub czesciej jezeli pacjentce zalezy na czasie ale zwiekszy to ilosc wymaganych zabiegów) ok  20razy ( czyli  

 czas kuracji ok póltora roku

 cel masazu: usunięcie przyczyn powstania haluksa ktorymi wg medycy ny chinskiej jest zaburzenie energetyki 4 meridianow otaczajacych palec palucha meridiany N -nerki ,Ż zóladka, W watroby, ŚT śledziony -trzustki oraz przez ,5 roku systymatycznych masazy poprawienie funkcjonowania tych niedomagajacych energetycznie i funkcjonalnie  organow 

podczas masazu całkowitego natomiast szczególna uwaga jest poswiecona miejscom powiazanym receptologicznie z palichem ( kciuki na dłoniach oraz szyja i kark- tak zwany pw medycynie chinskiej "wdowi garb"

zalecana jest uswaidomienie pacjentki zejej dolegliwosc jest spowdowana emocjami i stresen ( przyczyna psycho somatyczna więcej np diwagnoza radiwestezyjna metoda tabel metody SRT - wiecej www.kurkiewicz.blox.pl) 

poniedziałek, 11 sierpnia 2008
Kategorie

Co zrobić by skutecznie i trwale poprawić swą urodę?! (edytuj)

środa, 17 maja 2006 23:38

Ruszyła polska edycja reality-show "Chcę być piękna"! Sto tysięcy Polek zgłosiło swoją chcęć dobrowolnego poddania się operacjom plastycznym i...godząc się, że to specjaliści zadecydują o ich wyglądzie i...że nie będą patrzeć w lustro aż do wielkiej gali, na której zostaną zaprezentowane efekty poczynań fachowców chirurgów plastycznych i kreatorów wyglądu. Oczywiście w kraju gdzie wydaje się najmniej rocznie w Europie na środki higieny i gdzie kasy chorych refunduja jedynie leczenie przednich
zębów i to w ograniczonym zakresie , dla "szcześliwie wybranych" do probramu kobiet jest to jakaś szansa życiowa... Ale jest to przede wszystkim wielkie przedsięwzięcie markentingowe promujące operacje plastyczne. Faktycznie bowiem same operacje nie mają aż takiego wielkiego wpływu na prezentowany efekt na wielkiej gali. To po prostu wynik pracy całego zespołu kreatorów i filmowców, oświetlenowców i charakteryzatorów...bo zdjęcia kobiet przed operacjami są zaaranżowane żeby ..strojem, fryzurą, makijażem i oświetleniem..najpierw maksymalnie kobietę postarzeć i ukazac nie atrakcyjnie, a potem pokazać w świetle jupiterów: "proszę jaką księżniczkę wyczarowaliśmy z kopciuszka!"
A jeżli chodzi o operacje plastyczne to jest to raczej sposób "szybkiego-jednorazowego efektu" dla tych którzy cierpia na posiadanie nadmiaru pieniedzy z którymi nie wiedzą już co zrobić, a nie sposób na zapewnienie trwałego pięknego wyglądu..dostepny dla każdego. Maicel Jakson jest tego najlepszym przykładem..do czego moze prowadzic "nałogowa i obsesyjan" chęć poprawiania swej urody drogą operacji plastycznych...
Powstaje więc pytanie jak w sposób nie-operacyjny uzyskać piękno?!
Myślę , że by odpowiedzieć na to pytanie warto sobie uzmysłowić , że piękno jest w istocie wyrazem ...harmonii, sprawności i zdrowia naszego organizmu.
Pytanie więc należy nieco inaczej postawić:
    "Co robić by doprowadzić nasz organizm do jak największej harmonii, sprawności i zdrowia!
Właśnie temu problemowi ten blog jest poświęcony. Co tydzień spróbuję przedstawić kolejny aspekt tego, co my sami możemy zrobić na codzień dla swojego zdrowia , sprawności , a więc oczywiście i urody!

Katowice 27.09.2006 

 

CZY MASAŻ MOŻE USUWAĆ SKUTECZNIE NADWAGĘ, CELLULIT?


Dr Marty Visscher z Uniwersytetu Cincinnati w tegorocznym sierpniowym numerze pisma medycznego "Plasticand reconstructive Surgery" zaprezentowała swoje wyniki badań i ocenę możliwości usuwania cellulitu dostępnymi metodami kosmetycznymi. Powodem powstawania cellulitu są stwardniena i obrzęki tkaniki łącznej, głównie na udach i pośladkach - zwane potocznie "pomarańczowa skurką". Obecnie problem pojawia się aż u 80% kobiet. Lekarka w swoim raporcie negatywnie ocenia możliwości usuwania cellulitu
za pomocą środków kosmetycznych, gdyż kremy i żele
jedynie nawilżają i ujędrniają skórę, ale jest to jedynie działanie doraźne bez wpływu na poprawę przepływu krwi i limfy. Autorka ostrzega więc pacjentki przed reklamami kosmetyków sugerującymi, że skutecznie usuwaja problem cellulitu. Lekarka negatywnie ocenia również (polecane często przez pisma kobiece) możliwości pozbycia się cellulitu przez odchudzanie, choć rzeczywiście najcześciej powstanie cellulitu bywa skutkiem zbyt dużej tuszy. Jednak samo ponowne odchudzenie nie odwraca obrzęku i
stwardnienia tkanki łącznej. Zdaniem lekarki bardziej celowa jest codzienna gimnastyka i dieta bogata w błonnik.
Ten raport medyczny z pewnością ponownie wywoła szeroką debatę w kręgach medycznych i kosmetycznych czy cellulit może być uleczalny, gdy się już pojawi i osiągnie znaczny stopień zawansowania oraz jak w takim razie zapobiegać jego powstaniu. By móc usunąć jakąś dolegliwość zdrowotną, czy kosmetyczna trzeba najpierw dobrze zrozumieć jej mechanizm powstania i wszystkie czynniki, które maja na to wpływ. Pod koniec lat siedemdziesiątych dr Neueremberger i dr Mueller z Berlina odkryli bardzo
wyraźną
różnice budowy u kobiety i mężczyzny tkanki łącznej pomiędzy, która rozrastają się komórki tłuszczowe. Jak wynikało z ich 8 letnich badań nad budowa skóry u kobiet komórki tłuszczowe sa pogrupowane w poprzeczne do skóry struktury oddzielone włóknami tkanki łącznej. W wyniku tego kiedy komórki tłuszczowe powiększają swoją wielkość wierzchołki tej struktury wybrzuszają skórę. Wynika stąd wniosek że gdy pojawia się "pomarańczowa skórka" oznacza to że powodem tego mogą być stwardnienia tkanki
łącznej ( Foto 1) lub/ i rozrost (pęcznienie) komórek tłuszczowych ( Foto 2). Dlatego 7 lat temu
gdy postanowiłem opracować swoja metodę masażu który by pozwalał na usuwanie otyłości i cellulitu, zacząłem od poszukiwania odpowiedzi na pytanie w jaki sposób tłuszcz trafia pod skórę? Gdy zacząłem badać to zagadnienie teoretyczne w dostępnej literaturze medycznej i kosmetycznej okazało się że tłuszcz trafia pod skórę z jelita cienkiego poprzez układ limfatyczny w postaci "mleczu" czyli emulsji będącej mieszanina ok.20% kwasów tłuszczowych i 80% wody. Jak wykazał to Dr Sergio Curri z
Mediolanu w obrębie tkanki tłuszczowej istnieje mechanizm precyzyjnie dostrajana regulacja krążenia krwi przez małe zastawki w mikronaczyniach zasilających komórki tłuszczowe. Jeśli komórki tłuszczowe się powiększaja ciśnienie wywierane na mikronaczynia powoduje, ze zastawki ograniczają przepływ krwi oraz odpływ limfy. W ten sposób cellulit dalej się pogłębia na zasadzie dodatniego sprzężenia zwrotnego! Wg mnie ten mechanizm kiedyś był mechanizmem gromadzenia zapasów w tkance tłuszczowej do
przetrwania zimy, a różnica w budowie tkanki łącznej u kobiet wynikała z konieczności zgromadzenia zapasu pokarmowego również do karmienia potomstwa. Z tych rozważań doszedłem do wniosku, że masaż odchudzający i antycellulitowy musi być bardzo głębokim drenażem limfatycznym tak żeby odwrócić ten proces ograniczania dopływu krwi i odpływu limfy pod skórą. By taki głęboki masaż przeprowadzić należy jednak najpierw bardzo głęboko rozluźnić cała skórę, jak również tkankę łącznej. Tak powstała
koncepcja mojego masażu akupresurowo -limfatycznego. Ponieważ klasyczna akupresura była zbyt czasochłonna i nie rozluźniała wystarczająco całej powierzchni skóry, a tym bardziej tkanki łącznej do szedłem do wniosku że to właśnie nagromadzenie ładunków dodatnich powoduje napięcie skóry i tkanki łącznej a skoro tak to masaż powinien służyć w pierwszej kolejności odprowadzeniu nadmiaru ładunków dodatnich z organizmu (z godnie z prawami elektrostatyki) poprzez palce rąk i nóg. Okazało się, że
faktycznie samo wykonanie takiego masażu w kierunkach przeciwnych niż te jakie przyjmuje się w masażu klasycznym powoduje głębokie rozluźnienie skóry i wyraźne zmniejszanie się obrzęków i zastojów płynów w organizmie. W miarę jak doskonaliłem techniki i sposób wykonania mojego "miękko-głębokiego drenażu limfatycznego" uzyskiwane efekty spadków obwodów ud i tułowia po godzinnym lub 2 godzinnym masażu zaczęły stawać się spektakularne (Foto 3). Efekt ten tłumaczę tym, że jeżeli w limfie
występuje objętościowo ok. 20% tłuszczu oraz 80% wody to ponieważ tłuszcz jest ok. dwukrotnie lżejszy , wagowo to jest 10% do 90% . Tak więc nadwagę powoduje głównie woda, a tłuszcz jest tylko czynnikiem wiążącym ją w organizmie , podobnie jak robi to sól, gdyż podczas jej dysocjacji elektrolitycznej każdy atom Na+ i Cl- zostaje otoczony przez kilkanaście dipoli cząstek wody. Podobnie jest z cząsteczkami kwasów tłuszczowych. Różnica polega jednak na tym, że tłuszcze zmieniają swoją
hydrofobowość ( odpychanie cząstek wody) na ograniczona hydrofilność (przyciąganie i wiązanie cząsteczek wody) w środowisku kwaśnym. Dlatego można użyć octu czy soku cytryny do umycia tłustych talerzy. Właściwość ta przypomina właściwości amfoteryczne np. wodorotlenku aluminium (zachowywanie się w zależności od pH roztworu albo jak kwas albo jak związek zasadowy), a wynika z bardziej kowalencyjnego niż jonowego wiązania najbardziej zewnętrznego atomu wodoru w łańcuchu kwasu tłuszczowego.
Nadmiar ładunków dodatnich w organizmie, można traktować jako dominujące występowanie jonów H+ czyli niskie pH. Jeżeli więc poprzez techniki mojego masażu z organizmu zostanie usunięty nadmiar ładunków dodatnich zawarty w limfie tłuszcz gwałtownie będzie odpychał wodę, z która przy nadmiarze ładunków dodatnich był związany elektrolitycznie. Oczywiście pozostały w organizmie tłuszcz należałoby teraz spalić przez odpowiednie ćwiczenia ruchowe , a także pobudzić do pracy zastawki odblokowanych
z zastoju płynów naczyń limfatycznych. Jeżeli bowiem nie wykorzystamy tego momentu, a korzystająca z masażu klientka nie zmieni jednocześnie ani swojego sposobu reagowania na stres, ani nie wyeliminuje z diety produktów zakwaszających (biały cukier i biała mąka, produkty mleczne, mięso) tłuszcze w jej organizmie wkrótce z powrotem zaabsorbują wodę.
Dziennie bowiem w naszych komórkach powstaje w wyniku metabolizmu komórkowego ze spalania cukrów i tłuszczy ( niezależnie od tego ile jemy kalorii i ile wypijamy płynów) ok. 0,25l wody. Wystarczy, że np. połowa z tej wody zostanie zatrzymana w komórkach np. przez kwasy tłuszczowe, to dziennie waga może przybyć nam z tego tytułu o 0,15 kg, tygodniowo o 1,05 kg miesięcznie o 4,2 kg, rocznie o 50,4 kg! To tłumaczy dlaczego na dłuższa metę nie skutkują ani diety odwadniające, ani drastycznie
ograniczające kalorie! I tak organizm wraca po nich do poprzedniej wagi, jeżeli nie większej... odchudzanie dietami nie poprawia też mikrokrążenia pod skora ani jędrności skóry. W rezultacie choć możemy po takiej diecie pochwalić się ilością zrzuconych kalorii, często nasza skora wyglada po odchudzaniu nie młodziej tylko starzej -obwisła i pomarszczona. Zupełnie inaczej jest przy odchudzaniu poprzez "miękko-głęboki drenaż limfatyczny". Skóra z nadmiarem ładunków dodatnich jest sucha i wiotka,
a pozbawiona ich poprzez długotrwałe zgłaskiwanie skóra staje się jędrna i dobrze ukrwiona (

komentarze (0) | dodaj komentarz

poniedziałek, 11 sierpnia 2008

Licznik odwiedzin: 77

Cała prawda o odsysaniu tłuszczu

Czym tak naprawdę jest liposukcja? Czy jest to zabieg bezbolesny i w pełni bezpieczny?
http://wptv.wp.pl/wid,10243558,lifestyle.html?ticaid=16685